redakcja@terazgorlice.pl

Weekend Naftowy: zwycięzcy Biegu Naftowego i Zawodów Rolkarskich

Napisał:
odsłon: 558

W sobotę 21 czerwca na uliach Gorlic rozegrane zostały imprezy sportowe w ramach XII Weekendu Naftowego. Najpierw odbyły się za zawody rolkarskie K2 Roll and Ski 2014, a następnie wystartował XII Bieg Naftowy na dystansie 6,5 km.

WeekendNaftowy2014_103W zawodach rolkarskich na dystansie 43 km triumfował Patryk Wójcik z Lubina z czasem 01:13:27,40. O drugie miejsce toczył się zażarty pojedynek. Ostatecznie drugi na mecie zameldował się Marcin Biniek z Krakowa, który pokonał dystans w 01:16:04,75, wyprzedzając Siergieja Ganzenko z Ukrainy o 13 setnych sekundy. Wśród kobiet najszybsza była Anita Kisiel z Częstochowy (01:45:18,16), na drugim miejscu uplasowała się Paulina Kruk z Krakowa (01:48:15,87), a na trzecim Katarzyna Cebulska (01:48:20,33) również ze stolicy Małopolski.

Na dystansie 13 km w kategorii mężczyzn równych nie miał sobie Alan Ciborowski z Jasła (23:11,88). Tuż za nim do mety dojechali dwaj rolkarze z Tomaszowa Lubelskiego – Gabriel Dziura (23:46,43) i Karol Gajda (26:29,14). Spośród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Izabela Krzaczek z Bełżca (29:06,77), wyprzedzając Zuzannę Małysa z Krakowa (30:12,47) oraz Martę Kałuża-Tomasiak z Kielc (33:02,82).

W Biegu Naftowym zwyciężył gorliczanin Mateusz Golonka z czasem 22:08. Wyprzedził on Jarosława Makowca z Tuchowa (22:12) oraz Arkadiusza Gubałę z Gorlic (22:27). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Żelazny z Gorlic (29:56), drugie miejsce zajęła Magdalena Lenartowicz z Zabierzowa (30:01) a trzecia przekroczyła linię mety Anna Makowska z Gorlic (31:08).