redakcja@terazgorlice.pl

Szymon Kulka z Ropy zwycięzcą XXXV Półmaratonu Wiązowskiego

W rozegranym w niedzielę 1 marca 2015 roku XXXV Półmaratonie Wiązowskim zwyciężył Szymon Kulka z Ropy reprezentujący ULKS Lipinki. W biegu na dystansie 21,0975 km wzięło udział 1043 zawodników.

Szymon Kulka z Ropy (ULKS Lipinki)

Szymon Kulka, utalentowany lekkoatleta z Ropy, osiągnął na mecie bardzo dobry czas 01:05:35, wyprzedzając o 7 sekund Ukraińca Jurija Rusylika (MK Luchesk) – 01:05:42. Trzecie miejsce na podium zajął Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań) z czasem 01:05:55. W kategorii kobiet triumfowała Agnieszka Mierzejewska z Wolborza (Płomień Sosnowiec), której przebiegnięcie trasy półmaratonu zajęło 01:14:49.

Półmaraton Wiązowski to najstarszy bieg zimowo-wiosenny w Polsce. Tu tradycyjnie rozpoczyna się sezon biegowy. Gratulujemy Szymonowi zwycięstwa i cieszymy się z jego wysokiej formy, która zapowiada wiele pozytywnych emocji w dalszej części sezonu.