redakcja@terazgorlice.pl    600-605-588

Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną rozstrzygnięty

183 uczniów z 24 placówek oświatowych z terenu powiatu gorlickiego wzięło udział w Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną zorganizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. Podczas wczorajszych (27 marca) obrad Komisja Konkursowa zadecydowała o nagrodach i wyróżnieniach dla młodych twórców najładniejszych i najciekawszych pisanek.

pisanki

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:  Anna Bąk – kustosz muzealny, długoletni pracownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku; Leszek Brzozowski – muzealnik, kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku; Anna Nowacka – kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach.

Jury w trakcie obrad zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, nawiązanie do tradycji w regionie i walory artystyczne. Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa składają serdeczne podziękowania opiekunom i wychowawcom za przekaz i  popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji. Rozdanie nagród nastąpi w dniu 31.03.2015 r. o godz. 10.00 w GCK.

1. W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:

I miejsce zajęli:
Jakub Masłowski – MZS Nr 1 Gorlice
Amelia Woźniak – MZS Nr 1 Gorlice
Martyna Świątek SP Lipinki

II miejsce zajęli:
Patryk Czado – ZSP Libusza
Emilia Stawiarska – ZSP Libusza
Piotr Polaszek – SP Lipinki
Łukasz Myśliwy – Moszczenica
Karol Kuczaj – SP Pagorzyna
Gabriela Baniak – ZS Uście Gorlickie
Dominika Baniak – ZS Uście Gorlickie

III miejsce zajęli:
Kacper Gajecki – SP Grudna Kępska
Lubomir Hojsak – MZS Nr 6 Gorlice
Tomasz Zimowski – MZS Nr 6 Gorlice
Magdalena Czech – ZSP Libusza
Patrycja Skałba – SP Pagorzyna

2. W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:

I miejsce zajęli:
Martyna Jeleń – SP Nr 1 Biecz
Oktawia Przybyłowicz – SP Lipinki
Natalia Jurusik – SP Lipinki
Oliwia Gajecka – OKGG Filia Kwiatonowice

II miejsce zajęli:
Aleksandra Sendecka – ZSP Binarowa
Gabriela Sendecka – ZSP Binarowa
Zuzanna Zawadowicz – ZS Dominikowice
Gabriela Puścizna – ZS Dominikowice
Aleksandra Kuczaj – SP Pagorzyna

III miejsce zajęli:
Michał Puścizna – ZS Dominikowice
Zuzanna Bigos – SP Pagorzyna
Karol Konopka – ZS Uście Gorlickie
Gabriela Niemasik – ZS Uście Gorlickie

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Kural – SP Moszczenica
Justyna Hudzik – SP Moszczenica
Zofia Kosiba – SP Nr 1 Biecz
Paweł Konopka – ZS Uście Gorlickie
Benedykt Siuta – ZS Uście Gorlickie
Aleksandra Szczepanek – ZS Uście Gorlickie

3. W kategorii Gimnazjów:

I miejsce zajęli:
Maria Przybyłowicz – ZS Dominikowice
Kamil Szurek – ZS Kobylanka
Dominik Woźniak – ZS Kobylanka
Oktawia Śliwa – ZSP Sękowa
Martyna Cięciwa – ZSP Sękowa

II miejsc – nie przyznano

III miejsc – nie przyznano

4. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:

I miejsce zajęli:
Marek Felenczak – ZSCKR Hańczowa
Ewelina Mroczka – ZST Gorlice
Izabela Kamińska – ZST Gorlice
Małgorzata Stabach – ZST Gorlice

II miejsce zajęli:
Beata Łabowska – ZSCKR Hańczowa
Mariola Łabowska – ZSCKR Hańczowa
Daniel Fecica – ZSCKR Hańczowa

III miejsce zajęli:
Beata Słowik – ZSZ Biecz
Ewelina Wąsacz – ZSCKR Hańczowa
Adam Paszko – ZSCKR Hańczowa

Źródło: Gorlickie Centrum Kultury

Podobne wpisy

Skomentuj

Pin It on Pinterest