redakcja@terazgorlice.pl

IX Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach: Artur Kern, Katarzyna Albrycht i Patryk Marmon najszybsi na mecie!

Artur Kern z Hrubieszowa zwyciężył IX Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach, który odbył się 17 października 2015 roku. Rywalizację ukończyło ostatecznie 202 biegaczy.

fot-023Do mety jako pierwsi dobiegli juniorzy, którzy tradycyjnie już rywalizowali na dystansie 5 km (jedno okrążenie). Zwyciężył z czasem 16 minut i 40 sekund Patryk Marmon (UKS Budowlani Nowy Sącz). Tuż za nim linię mety przekroczyli dwaj zawodnicy ULKS Fajfer Łapanów – Andrzej Kowalczyk (16:48) oraz Mateusz Bzdyl (16:53). Najlepszy w tej kategorii zawodnik ULKS Lipinki, czyli Grzegorz Rosłoński znalazł się na 7. miejscu (18:10). Ciekawostką jest fakt, że rok temu w pierwszej trójce juniorów znaleźli się ci sami biegacze, a wygrał w 2014 roku Andrzej Kowalczyk, przed Bzdylem i Marmonem.

Wśród juniorek pierwsze miejsce zajęła Zofia Kosztyła (20:04), a po srebro sięgnęła Kamila Zatorska (20:53). Obie młode zawodniczki reprezentowały KKB MOSiR Krosno. Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Jowicie Nowak z MLUKS Tarnów (21:04). Piąte miejsce wywalczyła najlepsza w tej kategorii zawodniczka ULKS Lipinki – Agnieszka Sikora, która uzyskała czas 24:42.

W kategorii kobiet, tak jak w ubiegłym roku, walka znów rozegrała się pomiędzy Katarzyną Albrycht z Krościenka Wyżnego i Anną Wojną – zawodniczką ULKS Lipinki. Tym razem lepsza okazała się Katarzyna Albrycht i to ona sięgnęła po złoto. Dystans 5km pokonała w 18 minut i 15 sekund. Anna Wojna przybiegła na drugim miejscu (18:33). Ostatnie miejsce na podium zajęła w kategorii kobiet Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (18:47). Świetnie pobiegła również Regina Kulka (ULKS Lipinki), która z czasem 19:33 zajęła 5. miejsce.

Najbardziej zacięta walka rozegrała się na dystansie 10km (dwa okrążenia). Na linii mety triumfował Artur Kern (Unia Hrubieszów), który trasę przebiegł w 32 minuty i 11 sekund. Drugi na mecie zameldował się Radosław Kłeczek – długodystansowiec z Prudnika (32:24). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Pociecha z Krygu (32:37), reprezentujący obecnie TLC Gorlice. Najlepszym zawodnikiem ULKS Lipinki okazał się Jacek Kozioł (43:36 i 42. miejsce).

Gratulujemy! Dokładniejsze wyniki i relacja z biegu pojawią się nieco później. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii Wiktora Bubniaka.