redakcja@terazgorlice.pl

Tomasz Pociecha z TLC Gorlice czwartym Polakiem na PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Świetne wieści dotarły do nas z Krakowa. Podczas odbywającego się 24 października PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego czwarte miejsce wśród wszystkich startujących Polaków zajął Tomasz Pociecha z Krygu reprezentujący obecnie TLC Gorlice.

pociecha01Na starcie 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski stanęło niemal 6 tysięcy zawodników i zawodniczek. Bieg ostatecznie ukończyło 5840 osób. Pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk Elvis Kipkoech (AZS AWF Kraków Masters) z czasem 1:02.45. Wśród pań najszybsza była Polka Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań) z wynikiem 1:12.47. Najlepszy z Polaków w rywalizacji mężczyzn był Maciej Badurek z Mińska Mazowieckiego z czasem 1:07.59.

Tomasz Pociecha (TLC Gorlice), zapytany przez Portal TG.pl o ocenę swego występu w Krakowie, nie kryje zadowolenia: To był mój drugi start w półmaratonie. Wynik, jaki uzyskałem, czyli 1:10:24 jest obecnie moim nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad półtorej minuty. Ten wynik dał mi 17 miejsce OPEN i 4 miejsce wśród Polaków na prawie 6 tysięcy startujących biegaczy. Pierwsze miejsca, jak to bywa w większości dobrze opłacanych biegów w Polsce, zdominowali biegacze z Kenii i Ukrainy (pierwszy Polak był dopiero 13). Na plus oceniam trasę półmaratonu, która prowadziła po zabytkowych miejscach Krakowa, a meta była usytuowana wewnątrz Tauron Areny.

Gratulujemy biegaczowi z Krygu i czekamy na kolejne radosne doniesienia z polskich (i nie tylko) tras biegowych.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także biegaczy Grupetto Gorlice. Trzech z nich znalazło się w 2. setce najlepszych zawodników 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski:

63. Mateusz Golonka – 1:18.48
106. Arkadiusz Gubała – 1:22.13
110. Sebastian Chłanda – 1:22.22
111. Rafał Sawczyn – 1:22.5

Wspaniały wynik uzyskała również Regina Kulka z Ropy reprezentująca ULKS Lipinki. W kategorii OPEN zajęła miejsce 186., ale w swojej kategorii wiekowej K18 była 10. Wielkie brawa!