redakcja@terazgorlice.pl    600-605-588

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Gorlic w szachach szybkich

W sobotę 30 kwietnia, z okazji Dni Gorlic odbyły się XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Gorlic w szachach szybkich. Jak co roku organizatorem turnieju był Gorlicki Klub Szachowy „Kornuty” i Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach.

szachy02

Turniej rozegrany został w 3 kategoriach: Grupa A – do lat 10, Grupa B – do lat 16, Grupa C – OPEN. Do udziału w rozgrywkach zgłosiła się rekordowa liczba 149 zawodników, którzy reprezentowali swoje kluby, miejscowości i szkoły, między innymi: BSK Bardejov (Słowacja), Svidnik-Stropkov (Słowacja), Warszawa, Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, KKSz Urania Krosno, UKS Magnusz Rzezawa, MKS Sandecja Nowy Sącz, MKS KSOS Kraków, UKS Victoria Łowczów, MLKSz Myślenice, MKS MOS Wieliczka, TS Wisła Kraków, TKKF Drogowiec Kraków, UKS Hetman Koronny Trzebinia, MSKS Gambit Tarnowiec, L-UKS Burza Rogi, GKSz Kornuty Gorlice, Proszowice, SP Józefosław, SP14 Tarnów, PS Trzetrzewina, MZS 1 Gorlice, MZS 3 Gorlice, MZS 4 Gorlice, MZS 5 Gorlice, MZS 6 Gorlice, SP Stróżówka, SP Klęczany, SP Kwiatonowice, SP Szymbark, Biecz, Binarowa.

We wszystkich grupach rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Walka o czołowe miejsca była bardzo zacięta, niejednokrotnie o kolejności miejsc po ostatniej rundzie rozstrzygały dopiero punkty pomocnicze. Jednak sukcesem zakończył się udział zawodników GKSZ Kornuty Gorlice, którzy zwyciężyli w generalnej klasyfikacji grupy B (do lat 16) oraz grupy C (OPEN).

Czołówka klasyfikacji końcowej w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Dziewczęta do lat 10:

1.       Lena Mróz – UKS Magnus Rzezawa
2.       Wiktoria Bałut – UKS Victoria Łowczów
3.       Wiktoria Wszołek – GKSzKornuty Gorlice

Chłopcy do lat 10:

1.       Wojciech Okręt – Hetman Ostrowiec Świętokrzyski
2.       Michał Guzik – KKSz Urania Krosno
3.       Piotr Banaś – SP Proszowice

Dziewczęta do lat 16:

1.       Weronika Poręba – UKS Victoria Łowczów
2.       Kamila Lewandowska – GKSz Kornuty Gorlice
3.       Gabriela Mrozowska – KKSz Urania Krosno

Chłopcy do lat 16:

1.       Paweł Świder – GKSz Kornuty Gorlice
2.       Artur Jagła – MLKSZ Myślenice
3.       EduardPanko – Svidnik-Stropkov

Kobiety:

1.       Hanna Wesołowska – MKS Sandecja Nowy Sącz
2.       Małgorzata Nakonieczna – MKS Sandecja Nowy Sącz
3.       Magdalena Ziemba – GKSz Kornuty Gorlice

Mężczyźni:

1.       Krzysztof Żarnowski – GKSzKornuty Gorlice
2.       Patryk Mrozowski – KKSz Urania Krosno
3.       Władysław Kuciel – MKS Sandecja Nowy Sącz

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez gorlickie firmy, za które w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.

Podobne wpisy

Skomentuj

Pin It on Pinterest