redakcja@terazgorlice.pl

Małopolska Licealiada w LA: Trzy medale reprezentantów szkół powiatu gorlickiego

Dziewięcioro młodych lekkoatletów reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne powiatu gorlickiego rywalizowało o medale podczas finału Małopolskiej Licealiady w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w środę 25 października 2017 roku na Stadionie LA TOSiR w Tarnowie.

Najlepiej zaprezentowała się ekipa Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach. Natalia Tarsa z ZSE zdobyła dwa brązowe medale w biegach na 200m (29,22) i 400m (1:05,98). O podium otarła się w skoku w dal Ewa Durlak (4,52 m), której do brązowego medalu zabrakło… 6 cm. Świetnie zaprezentowali się w biegu na 400m chłopców kolejni uczniowie gorlickiego ekonomika: Dominik Kusiak (54,48) i Patryk Frączek (55,80), zajmując odpowiednio 5. i 6. miejsce. Dziewiąta na 800m dziewcząt była Weronika Kukuczka (2:51,19).

Srebrny medal w rzucie oszczepem dziewcząt zdobyła Aleksandra Śliwa (30,40 m) z Zespołu Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, czyli z popularnej „Górki”. Aleksandra wywalczyła również 8. miejsce w pchnięciu kulą (8,64 m), a Oliwia Świątek, kolejna uczennica „Górki”, także zajęła 8. miejsce w biegu na 800m dziewcząt (2:50,81).

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach wystawiło dwie zawodniczki w pchnięciu kulą. Obie po bardzo dobrym występie uplasowały się tuż za konkursowym podium. W silnie obsadzonej konkurencji Paulina Lisik zajęła 4. miejsce (9,85 m), a Natalia Pietrusza zakończyła rywalizację na 5. pozycji (9,62 m).