redakcja@terazgorlice.pl

Biegowe święto w Beskidzie Niskim, czyli Ultramaraton Magurski

Ponad 500 zawodników z Polski i z zagranicy (w tym Czech, Litwy, Chorwacji, Chile, Włoch, Bośni i Hercegowiny oraz Węgier), zgromadził 17 sierpnia Ultramaraton Magurski.

Za nami piąta edycja Ultramaratonu Magurskiego. Zawodnicy i pogoda dopisali dzięki czemu biegowe święto Beskidu Niskiego po raz kolejny sprawiło biegaczom i kibicom wiele radości.

A kto wygrał sportowe współzawodnictwo? Na koronnym dystansie 100+ pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Krym (z czasem 12:25:32), a wśród mężczyzn Rafał Kot (czas 9:56). Na trasie 65+ najlepsi okazali się: Justyna Jasłowska (czas 7:14) oraz, ex aequo, Gniewomir Skrzysiński i Karol Ziajka (czas 6:08), zaś MaguRun wygrali: Beata Mazan (czas 2:02) oraz mieszkaniec powiatu gorlickiego Stanisław Tomasik, który z czasem 1:38 ustanowił nowy rekord trasy.

Impreza jak co roku odbywa się pod patronatem Województwa Podkarpackiego na terenach powiatu gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego a zawodnicy mają okazję podziwiać na trasie między innymi Nieznajową i Bartne.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną, szóstą edycję, która odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2020 roku. Warto przypomnieć, że zapisy startują już na początku grudnia a w minionym roku miejsca skończyły się już po dwóch dniach na dziewięć miesięcy przed imprezą.