redakcja@terazgorlice.pl

Kulka i Wojna wygrywają VII Bieg Uliczny w Lipinkach

VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach

VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego już za nami. Liczyliśmy na rekord frekwencji, ale tylu zawodników na mecie lipińskiego biegu nie spodziewał się chyba nikt. Bieg główny ukończyło 273 biegaczy. Zwyciężyli Szymon Kulka i Anna Wojna, a więc gospodarze imprezy.

Kiedy w zabytkowym parku w Lipinkach trwały biegi młodzieżowe, biuro VII Biegu Ulicznego przeżywało prawdziwe oblężenie. Organizatorzy imprezy z nadzwyczajną szybkością starali się obsłużyć wszystkich biegaczy, którzy zarejestrowali się wcześniej w systemie elektronicznym i tych, którzy na przyjazd do Lipinek zdecydowali się w ostatnim momencie. Było wiadomo, że liczba startujących przerosła wszelkie oczekiwania.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego rozpoczął się jedynie z dziesięciominutowym opóźnieniem. Widok olbrzymiej grupy biegaczy startujących z centrum Lipinek był naprawdę imponujący. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w biegu głównym wzięło udział 176 zawodników. 19 października 2013 roku na trasę wybiegł kolorowy tłum 273 pasjonatów biegania.

Zgodnie z przewidywaniami, na dystansie 10 km mężczyzn, jako pierwszy na mecie “wylądował” Szymon Kulka z ULKS Lipinki, osiągając czas 00:31:57. Ponad minutę po nim linię mety przekroczył Hubert Wierdak z Korczyny z czasem 00:33:10. Trzecie miejsce na podium zajął Ukrainiec Jurij Blahodir reprezentujący klub Finisz Kalisz (00:33:32). Drugi z reprezentantów ULKS Lipinki Tomasz Pociecha z wynikiem 00:34:25  zamknął pierwszą szóstkę.

Dramat towarzyszył finiszowi biegu kobiet na 5 km. Prowadząca ze sporą przewagą Katarzyna Albrycht tuż przed metą pomyliła trasę i rozpoczęła drugie okrążenie. Kiedy spostrzegła swój błąd, było już za późno, aby odzyskać prowadzenie. Pierwsza linię mety przekroczyła Anna Wojna z ULKS Lipinki z czasem 00:18:18, za nią przybiegła niepocieszona Katarzyna Albrycht (00:18:22), która musiała zadowolić się 2. miejscem. Trzecia do mety dobiegła Snizhana Rybak z czasem 00:18:34. VII Bieg Uliczny w Lipinkach ukończyło aż 80 pań!

W kategorii juniorów, którzy również pobiegli na dystansie 5 km, najszybciej trasę VII Biegu Ulicznego w Lipinkach pokonał Mateusz Borkowski z Rudnika (00:16:26). Na drugim miejscu uplasował się Dominik Tabor z ULKS Fajfer Łapanów (00:16:34), a podium wywalczył jeszcze młody biegacz ULKS Lipinki – Paweł Smędowski z czasem 00:16:46.

W specjalnej kategorii biegających małżeństw wystartowało w tym roku 11 par (w 2012 było ich 9). Zdecydowanie najlepsi okazali się Jolanta i Roman Kajtochowie z Lipinek z łącznym czasem 01:02:05. Drugie miejsce wywalczyło małżeństwo Beaty i Arkadiusz Buźniaków (Sekcja KIER-AS) – 01:04:40. Trzecią lokatę zajęli Karolina i Tomasz Górscy z czasem 01:10:03.

Szczególne podziękowania należą się wielu osobom, bez których trudno byłoby zorganizować dzisiejszy VII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Spośród nich wymienić na pewno trzeba Dawida Kuklę (DEFCOM), bez którego doświadczenia i profesjonalizmu nie udałoby się przeprowadzić zapisów do biegu. Wielkim zaskoczeniem była bowiem niespotykanie duża liczba biegaczy zapisujących się w dniu zawodów w biurze zorganizowanym w Publicznym Gimnazjum w Lipinkach. Miłą niespodzianką dla tych zawodników, którzy skorzystali z rejestracji elektronicznej był specjalny numer z imieniem i nazwiskiem uczestnika biegu oraz nazwą klubu sportowego. To pomysł Jerzego Kwaśnego (MGM Reklamy), który zaprojektował również pamiątkowe medale, plakaty i podziękowania.

W imieniu Tomasza Świerzowskiego dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegu, a są nimi:

Kozbud Krzysztof Kozioł, DEFCOM – Dawid Kukla, Firma Pyszotka z Lipinek, ITNET24 Marcin Wojna, Lobgór Stanisław Opałka, F.U. Pawłowski- Grzegorz Pawłowski, MGM Reklamy – Jerzy Kwaśny, Media Expert, Bank Spółdzielczy w Lipinkach, Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska”, eLipinki.pl, Urząd Gminy w Lipinkach, Gminne Centrum Kultury w Lipinkach, Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Lipinki, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.

Chcielibyśmy osobno podziękować hip-hopowemu zespołowi Kolejny Element, który zagrał przed biegiem głównym, oraz Harleyowcom na czele z Jankiem Woźniakiem, którzy jadąc na czele biegu, tworzyli niezwykłą oprawę tej imprezy. Swój czas poświęcili również w tym dniu Starosta Powiatu Gorlickiego Mirosław Wędrychowicz, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy i Prezes ULKS Lipinki Bożena Bubniak-Sroka – brali oni udział w uroczystej dekoracji najlepszych zawodników VII Biegu Ulicznego w Lipinkach.