redakcja@terazgorlice.pl

„Gorlice wczoraj i dziś…” – prezentacja multimedialna dla starszych i młodszych

18 grudnia w auli Domu Nauczyciela o z inicjatywy pracowników Wojewódzkiej Pedagogicznej Biblioteki w Nowym Sączu Filia w Gorlicach odbyło się spotkanie, podczas którego gościnie występujący Paweł Nowicki przedstawił prezentację multimedialną zatytułowaną „Gorlice wczoraj i dziś – czy poznajesz swoje miasto?”

P.Nowicki 008Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć zdjęcia ukazujące gorlickie ulice i elementy miejskiego pejzażu oraz usłyszeć ciekawy komentarz autora. Fotografie archiwalne przeplatane były ujęciami wykonanymi współcześnie, co pozwalało ukazać zmiany, jakim ulegało oblicze naszego miasta na przestrzeni przeszło stu lat.

Dla młodych pokaz starych fotografii mógł być wycieczką w nieznaną przeszłość, zaś dla starszych stał się okazją do wspomnień świata ich młodości sprzed lat. Prelegent snuł interesującą opowieść, pełną literackich i filozoficznych odniesień – o pamięci, przemijaniu, o próbie ocalenia utraconego czasu.

L.M.

Podobne wpisy

  1. Bartek Odpowiedz

    Swietny pomysl, wspaniala inicjatywa! Sam z przyjemnoscia wyvralbym sie obejrzec stare fotografie, poniewaz nie od dzis intryguje mnie przeszlosc naszego miasta. Szkoda tylko, ze nic nie wiedzialem na ten temat wczesniej. W naszym miescie rzadko starzaja sie ciekawe wydarzenia a gdy sie zdarzaja sa niestety bardzo slabo naglosnione. Moze na portalu moglby powstac jakis maly kacik zapowiadajacy co wartego uwagi bedzie sie dzialo w Gorlicach w najblizszym czasie?

  2. Kacper Odpowiedz

    Props.

Skomentuj

Pin It on Pinterest