redakcja@terazgorlice.pl    600-605-588

Wyniki Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną

W konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną zorganizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury wzięło udział 159  uczniów  ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

pisanka wielkanocnaCelem konkursu jest zachowanie twórczości ludowej, rozbudzanie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży. Komisja w składzie: Leszek Brzozowski  –  kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej  im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku, Halina Czeluśniak   –   st. instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Gorlickiego Centrum Kultury, Magdalena Rak   –   st. instruktor ds. plastyki Gorlickiego Centrum Kultury, po obejrzeniu wszystkich dostarczonych prac przyznała następujące miejsca, wyróżnienia i nagrody:

w kat. Szkół Podstawowych   klas I – III

I miejsca

  1. Jarosław Kłapacz   –   SP Kryg
  2. Gabriela Niemasik   –   SP Uście Gorlickie
  3. Kacper Stępień  –   SP Uście Gorlickie
  4. Mateusz Wojtarowicz   –   SP Moszczenica

 

II miejsca

  1. Weronika Juruś   –   SP Kryg
  2. Kamil Roman   –   SP Libusza
  3. Julia Rakoczy   –   SP Lipinki
  4. Monika Bochenek   –   ZSP Strzeszyn
  5. Dorota Wilczkiewicz   –   ZSP Strzeszyn
  6. Katarzyna Dziadzio   –   SP Uście Gorlickie

 

III miejsca

  1. Jakub Michalec   –   ZSP Binarowa
  2. Oliwia Gajecka   –   OKGG Filia Kwiatonowice
  3. Julia Marcisz   –   ZSP Strzeszyn
  4. Bartłomiej Mrozek   –   MZS Nr 6 Gorlice
  5. Amelia Skuza   –    MZS Nr 6 Gorlice
  6. Nikola Hajduk   –    MZS Nr 6 Gorlice

 

Wyróżnienia:

  1. Magdalena Tymkiewicz   –   ZS Nr 2 Biecz
  2. Magdalena Dziuban   –   SP Grudna Kępska
  3. Kinga Żurowska   –   SP Grudna Kępska
  4. Emilia Baron   –   SP Grudna Kępska
  5. Jan Nowak   –   SP Grudna Kępska
  6. Arkadiusz Mleczak   –   ZSP Libusza
  7. Martina Czekaj   –   ZSP Libusza
  8. Gabriela Niziołek   –   ZSP Libusza
  9. Faustyna Jakubowska   –   SP Moszczenica
  10. Vittoria Carmela Pesce   –   MZS Nr 1 Gorlice
  11. Julia Kopylec   –   ZSP Uście Gorlickie
  12. Martyna Lisowicz   –   ZSP Uście Gorlickie
  13. Dominika Baniak   –   ZSP Uście Gorlickie
  14. Karina Fesz   –   ZSP Uście Gorlickie
  15. Krystian Drozd   –   ZSP Uście Gorlickie
  16. Jagoda Oleś   –  ZSP Uście Gorlickie
  17. Julia Wojtaszek   –   ZSP Uście Gorlickie

 

w kat. Szkół Podstawowych   klas IV – VI

I miejsca

  1. Zuzanna Zawadowicz   –   ZS Dominikowice
  2. Gabriel Kubisztal   –   ZS Dominikowice
  3. Gabriela Wójcikiewicz   –   SP Lipinki
  4. Emilia Duć   –   SP Lipinki
  5. Mateusz Krygowski   –   SP Lipinki
  6. Iga Cichoń   –   ZSP Uście Gorlickie

 

II miejsca

  1. Aleksandra Ziemba   –   ZS Dominikowice
  2. Olga Pełechacz   –   SP Gładyszów
  3. Sylwia Krzyżak   –   SP Kryg
  4. Martyna Rusyn   –   SP Lipinki
  5. Maria Rybczyk   –   SP Lipinki
  6. Maciej Piecuch   –   SP Uście Gorlickie

 

III miejsca

  1. Klaudia Wal   –   SP Kryg
  2. Jakub Roman   –   ZS Dominikowice
  3. Dorota Kupiec   –   SP Moszczenica
  4. Mirosław Bochenek   –   ZSP Strzeszyn
  5. Marek Kamień   –   ZSP Strzeszyn
  6. Magdalena Szczepanek   –   SP Uście Gorlickie

 

Wyróżnienia:

  1. Klaudia Budziak   –   ZS Nr 1 Biecz
  2. Jakub Żurowski   –   ZS Nr 1 Biecz
  3. Piotr Wojtaszuk   –   ZS Nr 1 Biecz
  4. Patryk Pruchnicki   –   ZSP Binarowa
  5. Albert Szymczyk   –   ZS Dominikowice
  6. Oktawia Przybyłowicz   –   SP Lipinki
  7. Izabela Stec   –   SP Moszczenica
  8. Aleksandra Kuczaj   –   SP Pagorzyna
  9. Wiktoria Kuczaj   –   SP Pagorzyna
  10. Joanna Marcisz   –   ZSP Strzeszyn
  11. Weronika Wilczkiewicz   –   ZSP Strzeszyn
  12. Adriana Stańczak   –   SP Uście Gorlickie
  13. Karolina Trojanowicz   –   SP Uście Gorlickie

 

w kat. Gimnazja

I miejsca

  1. Klaudia Kucharska   –   ZSP Binarowa
  2. Laura Łącz   –   ZSP Binarowa
  3. Sylwia Szymczyk   –   ZS Dominikowice
  4. Dagmara Dąbek   –   Publiczne Gimnazjum Kryg
  5. Gabriela Przybyłowicz   –   Publiczne Gimnazjum Kryg

 

II miejsca

  1. Magdalena Przybyłowicz   –   Publiczne Gimnazjum Kryg
  2. Agnieszka Polaszek   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  3. Klaudia Więcek   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  4. Dorota Tomasik   –   ZS Łużna
  5. Aleksandra Guzik   –   OKGG Filia Kwiatonowice
  6. Samanta Drozd   –   Gimnazjum Uście Gorlickie

 

III miejsca

  1. Mateusz Roman   –   ZS Dominikowice
  2. Tobiasz Krygowski   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  3. Mateusz Dziadzio   –   Gimnazjum Uście Gorlickie
  4. Kamila Stępień   –   Gimnazjum Uście Gorlickie

 

Wyróżnienia

  1. Małgorzata Niziołek   –   ZSP Binarowa
  2. Patryk Krzyżak   –   Publiczne Gimnazjum Kryg
  3. Krystian Maksym   –   Publiczne Gimnazjum Kryg
  4. Grzegorz Orzechowski   –   Publiczne Gimnazjum Kryg
  5. Marlena Szewczyk   –   ZSP Libusza
  6. Dawid Czech   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  7. Oliwia Czajka   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  8. Michał Druciak  –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  9. Łukasz Szkaradek   –   Publiczne Gimnazjum Lipinki
  10. Joanna Szczerba   –   ZS Łużna
  11. Paulina Skrypak   –   Gimnazjum Uście Gorlickie
  12. Beata Łabowska   –   Gimnazjum Uście Gorlickie
  13. Patrycja Kita   –   Gimnazjum Uście Gorlickie

 

w kat Szkół Ponadgimnazjalnych

I miejsca

  1. Joanna Sitek   –   LO Biecz
  2. Adam Kaszczak   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa
  3. Marek Felenczak   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa

 

II miejsca

  1. Jarosław Horbal   –   Zespół  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa
  2. Grzegorz Rotko   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa

 

III miejsca

  1. Kinga Kamińska   –   LO Biecz
  2. Angelika Gryboś   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa

 

Wyróżnienia:

  1. Mariola Łabowska   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa
  2. Zuzanna Nowak   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa
  3. Natalia Kasprzyk   –   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania opiekunom i wychowawcom za przekaz i popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji. Rozdanie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu nastąpi 15 kwietnia 2014 roku o godz. 10.00  w GCK.

Skomentuj

Pin It on Pinterest