redakcja@terazgorlice.pl

Dni Gorlic 2014. Trochę świata zawitało dziś do naszego miasta…

Przejściem barwnego korowodu zespołów XVII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą” ulicą 3-go Maja rozpoczęły się dziś (28 czerwca) Dni Gorlic 2014. Jedną z najważniejszych ulic naszego miasta przeszły setki artystów reprezentujących kraje całego świata: Tajwan, Indonezję, Rosję, Czechy, Serbię, Słowację, Kostarykę i Polskę.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych – Świat pod Kyczerą to największe tego rodzaju wydarzenie w skali  Europy. Festiwal to nie tylko kolorowe, wesołe parady i występy. Całe wydarzenie tworzą ludzie z różnych stron świata o odmiennych poglądach i wyznaniach, którzy łamią stereotypy i bariery. Dla wielu jest to zatem specyficzna lekcja tolerancji i otwartości. Niezwykłą atmosferą „Świata pod Kyczerą” mogli dziś pooddychać gorliczanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii autorstwa Wiktora Bubniaka:

Podobne wpisy

  1. Anonim Odpowiedz

    Zdaję się, że autor sam na imprezie nie był i wprowadza czytelników w bład. Nie było żadnego zespołu z Indonezji…

    • anonimica Odpowiedz

      Niema takiego miasta jak Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój.

Skomentuj

Pin It on Pinterest