redakcja@terazgorlice.pl

Janusz Kapuściński nowym trenerem Glinika Gorlice, czyli o zmianach w gorlickiej piłce nożnej

Niespełna trzy tygodnie po wyborach nowego Zarządu Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik Gorlice możemy mówić o swoistym nowym otwarciu w gorlickiej piłce nożnej. Nie do końca opadły jeszcze emocje po zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Brazylii, a gorliccy kibice już niedługo będą mogli śledzić poczynania swoich piłkarzy na żywo.

Trener Janusz Kapuściński - fot. LKS Wójtowa

Trener Janusz Kapuściński – fot. LKS Wójtowa

Czas urlopowy i roztrenowania we wszystkich ligach piłkarskich dobiegł końca. Tak jest też u piłkarzy Glinika, którzy w ubiegłym tygodniu odbyli pierwsze treningi przygotowujące zespół do rozgrywek na boiskach IV ligi sezonu 2014/2015. Nim dojdzie do samych rozgrywek z udziałem naszej drużyny, poznaliśmy plan przygotowawczy zespołu do tych zmagań ligowych. Zespół w sezonie 2014/2015 w zmaganiach IV ligi prowadzić będzie nowy trener – Pan Janusz Kapuściński.

Dla wielu, zwłaszcza starszych kibiców nie trzeba przybliżać tej znanej w piłkarskim świecie osoby. Nie sposób jednak nie wspomnieć, iż Pan Janusz Kapuściński to gorliczanin, prowadził m.in. Karpaty Krosno, Naftę Jedlicze, Igloopol Dębica a ostatnio drużynę LKS Wójtowa. Jeśli chodzi o kadrę zespołu Glinika, to zespół do rozgrywek najprawdopodobniej przystąpi w podobnym składzie jak to było w poprzednim sezonie, niewykluczone są również wzmocnienia drużyny zawodnikami z zespołu juniorów starszych. Oprócz samych zajęć treningowych drużyna Glinika, ma w planach rozegranie kliku meczy kontrolnych z naprawdę ciekawymi zespołami. Ale po kolei. Pierwszym sparing partnerem biało-niebieskich 13 lipca była drużyna z Uścia Gorlickiego.

GKS GLINIK GORLICE – LKS UŚCIE GORLICKIE  8-0

Bramki dla naszego zespołu zdobyli Augustyn Tomasz i Grela Konrad  po 3 bramki, oraz Machowski Marcin i Czechowicz Konrad po 1 bramce.

Skład Glinika: Ślarski Przemysław – Rząca Tomasz /46 Baran Krystian/, Migacz Sebastian, Zapała Tomasz, Kijek Sławomir – Czechowicz Konrad /46 Gomulak Ignacy/, Król Mateusz / 72 Gawryła Jakub/, Jabłczyk Mateusz /72 Rząca Tomasz/, Gawryła Jakub /46 Machowski Marcin/, – Augustyn Tomasz /70 Czechowicz Konrad/, Grela Konrad

Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast kolejne spotkanie, które nasza drużyna rozegra
w najbliższą sobotę. Do Gorlic zawita drużyna LIMANOVII SZUBRYT LIMANOWA, która jeszcze niedawno walczyła na drugoligowych boiskach, a w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o jej fuzji z Kolejarzem Stróże. Już teraz wiadomo, iż w drużynie z Limanowej wystąpi kilku zawodników znanych z boisk pierwszej ligi i mających na swoim koncie również występy w rodzimej ekstraklasie.

Ale to nie wszystko na co mogą liczyć kibice i mieszkańcy Gorlic, którzy w najbliższą sobotę wybiorą się na stadion OSiR w Gorlicach. Już od godziny 14:00 na stadionie dyżurować będą trenerzy drużyn młodzieżowych, którzy rozpoczną w tym dniu rekrutację do wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych Glinika. Jeśli interesujesz się piłką nożną, trenowałeś wcześniej w naszym klubie lub jakimkolwiek innym, albo po prostu chciałbyś spróbować swoich sił przyjdź na stadion Glinika. Rodzice, którzy w trosce o zdrowie swoich dzieci chcieli by zapisać swoje pociechy do najmłodszych grup również mogą to uczynić w najbliższą sobotę. Nowością jaką klub chciałby wprowadzić jest stworzenie sekcji piłkarskiej dziewcząt.

Waldemar Ziółkowski

Podobne wpisy

  1. jaś Odpowiedz

    Niech tłumy młodych chłopców zapiszą się do piłki nożnej, rodzice wyłożą na nich dobrą kasę, samorządy również. Po sukcesach drużyny narodowej na MŚ w Brazyli oraz licznych sukcesach naszych drużyn w Lidze Mistrzów naprawdę warto. Naprawdę warto!

  2. hary Odpowiedz

    Oby się Glinik odrodził. Gorlicom należy się chociaż III liga, minimum. Trzymamy kciuki ! Szkoda że nie ma pieniędzy na jakieś wzmocnienia i sprowadzenie 3, 4 doświadczonych piłkarzy z np II ligi, no ale wszyscy mamy nadzieję, że GKS będzie się bił o awans a nie o utrzymanie !

  3. jaś Odpowiedz

    Niestety w Gorlicach już zostały zawody typu ” Mistrzostwa Polski Sędziów” a nie poważna Liga!

Skomentuj

Pin It on Pinterest