redakcja@terazgorlice.pl

Srebrny medal Szymona Kulki w Gdańsku

W sobotę 2 sierpnia 2014 w Gdańsku podczas 21. Biegu Św. Dominika rozegrano Mistrzostwa Polski na 10km w biegu ulicznym. Świetny start zaliczył Szymon Kulka z Ropy (ULKS Lipinki), który zdobył srebrny medal.

Szymon Kulka (ULKS Lipinki)

Zwyciężył Artur Kozłowski z MULKS MOS Sieradz. Wyprzedził on drugiego na mecie Szymona Kulkę o 5 sekund, a na trzecim miejscu przybiegł Emil Dobrowolski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomżą. W całym biegu zwyciężył reprezentant Kenii.

10.PARSZCZYŃSKI Łukasz, POL – 0:31:07

Jest to już trzeci medal Szymona w tym roku z mistrzostw Polski, a drugi w kategorii seniorów. Utelntowany biegacz z Ropy wcześniej zdobył brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski w Sopocie na 3km, a złoty podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10km na bieżni.

3 sierpnia w Bochni wystartowali w biegu na 10km  zawodnicy ULKS Lipinki – Paweł Smędowski i Tomasz Pociecha- XXI Memoriał Majora Bacy. Bardzo wysokie 5 miejsce zajął Paweł Smędowski a Tomasz Pociecha sklasyfikowany został na 11. miejscu. Zwyciężył zawodnik z Uzbekistanu Andrey Petrov przed Adry Stażinskij z Puław i Adamem Czerwińskim z WKS Wawel Kraków. Bieg mimo bardzo wysokiej temperatury ukończyło 125 zawodników.