redakcja@terazgorlice.pl

Szymon Kulka młodzieżowym Mistrzem Polski na 5000m

Od 30 do 31 sierpnia w Inowrocławiu młodzieżowcy rywalizowali w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Złoty medal na 5000m zdobył jak zawsze niezawodny Szymon Kulka reprezentujący ULKS Lipinki.

Szymon Kulka (ULKS Lipinki) na podium w Inowrocławiu

Na starcie Biegu w Inowrocławiu na 5000m stanęło ponad 20 zawodników. Szymon objął prowadzenie już na drugim kilometrze. Rozpoczynając trzeci kilometr, zawodnik ULKS Lipinki przeprowadził mocny atak i po następnych dwóch kółkach biegł już sam z kilkudziesięciometrową przewagą, którą utrzymał do mety.

Czas uzyskany w Inowrocławiu przez Szymona Kulkę to 14:27.60. Drugi na mecie zameldował się Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) z wynikiem 14:31.95, natomiast brązowy medal wywalczył Bartosz Kotłowski ( LKS Ostromecko) – 14:32.81. Nasz drugi reprezentant Paweł Smędowski znalazł się na 21. miejscu z czasem 15:47.68.

Gratulujemy naszym utalentowanym biegaczom i ich trenerowi Tomaszowi Świerzowskiemu. To drugi w tym roku złoty medal Szymona Kulki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w kwietniu reprezentant ULKS Lipinki wywalczył złoto na 10000m w Białogardzie. Czekamy na kolejne sukcesy sportowe!