redakcja@terazgorlice.pl

Komitety wyborcze zarejestrowane. Czekamy na listy kandydatów!

Mamy już pełną listę lokalnych komitetów wyborczych, które w powiecie gorlickim powalczą o mandaty w listopadowych wyborach samorządowych. Zarejestrowano ich 26, a więc o 5 mniej niż cztery lata temu. Najwięcej powstało w Gminie Lipinki i Gminie Gorlice – po pięć.

wybory 2014Komitety na terenie naszego powiatu powoływali w zdecydowanej większości wyborcy. Tylko jeden komitet reprezentuje stowarzyszenie – KW Stowarzyszenie „Porozumienie Gorlickie”. Do samorządowej rywalizacji włączą się ponadto bez wątpienia kandydaci komitetów utworzonych przez partie polityczne: KW SLD Lewica Razem, KW Prawo i Sprawiedliwość i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.

Podczas jesiennych wyborów w powiecie gorlickim zabraknie natomiast KW Platforma Obywatelska, a członkowie i sympatycy PO wystartują tym razem z KWW Witolda Kochana. Do stawki mogą dołączyć, ale to już mniej pewne, kandydaci wystawieni przez KWW Ruch Narodowy oraz KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Nie można wykluczyć, że na lokalnej scenie politycznej pojawią się też inne komitety wyborcze.

Najpoważniejsi gracze to cztery komitety, które swój obszar działania określiły jako Małopolska. W kolejności rejestrowania są to: KWW Solidarna Ziemia Gorlicka, KWW Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej, KWW Witolda Kochana oraz KW Stowarzyszenie „Porozumienie Gorlickie”. Te komitety mogą wystawiać swych kandydatów do Rady Powiatu Gorlickiego, Rady Miasta Gorlice, poszczególnych rad gminnych, jak też kandydatów na burmistrzów i wójtów.

W terenie najostrzejsza walka zapowiada się w Gminie GorliceGminie Lipinki. W każdej z tych gmin zarejestrowanych zostało aż po pięć komitetów wyborczych wyborców (obok podajemy pełnomocników wyborczych).

Gmina Gorlice

KWW Razem dla Gminy – Agnieszka Trybus (siedziba w Gorlicach)
KWW Forum Niezależnych Gminy Gorlice – Małgorzata Sołtys (komitet wójta Ryszarda Guzika, 12 zdobytych mandatów w 2010 roku)
KWW Rafał Przybyłowicz – Monika Przybyłowicz (Rafał Przybyłowicz z Dominikowic bez rezultatu startował w 2010 roku)
KWW Wsi Kobylanka-Grabówki – Marcin Krzemiński
KWW Dobro Naszej Wsi – Zbigniew Woźniak (komitet z Dominikowic)

Gmina Lipinki

KWW Przyszłość i Rozwój Gminy – Łukasz Bieniek (siedziba w Lipinkach)
KWW Nasza Gmina w Lipinkach – Leszek Litwa (komitet wójta Czesława Rakoczego, 7 zdobytych mandatów w 2010 roku)
KWW Nowoczesna Gmina – Krzysztof Pociecha (komitet z Krygu)
KWW Przyjaźni Ludziom – Jan Woźniak (5 zdobytych mandatów w 2010 roku)
KWW Razem dla Gminy Lipinki – Józef Kasprzak (siedziba w Lipinkach)

Gmina Uście Gorlickie

KWW Zbigniewa Ludwina – Wiesława Cieśla-Wydro (radny z Uścia Gorlickiego)
KWW Nasza Wysowa – Krystyna Okarma
KWW Tomasza Andrusikiewicza – Paweł Stach (siedziba w Ropkach)
KWW Jolanty Matała – Bogdan Matała (siedziba w Blechnarce)
Urzędujący wójt Dymitr Rydzanicz startował w 2010 roku z KWW MRS Ziemi Gorlickiej.

Gmina Biecz

KWW Urszuli Niemiec – Jan Niemiec (w 2010 roku 4 zdobyte mandaty i stanowisko Burmistrza Biecza, siedziba w Libuszy)
KWW Teraz Biecz – Izabela Wantuch (siedziba w Bieczu)

Gmina Łużna

KWW Komitet Ocalenia Łużnej – Dawid Tarsa (siedziba w Łużnej)
KWW Demokracja i Porozumienie – Krzysztof Rafa (w 2010 roku komitet Krzysztofa Kotowicza – kandydata na wójta, 4 zdobyte mandaty, siedziba w Łużnej)
Urzędujący wójt Kazimierz Krok startował w 2010 roku z KW Polskie Stronnictwo Ludowe.

Gmina Sękowa

KWW – Sołectwa Małastów – Agata Kołodziejczyk (siedziba w Małastowie)
KWW Młodość Wiedza Doświadczenie – Bartosz Dziedzic (siedziba w Sękowej)
Urzędująca wójt Małgorzata Małuch w 2010 roku startowała z KWW MRS Ziemi Gorlickiej.

Gmina Bobowa

KWW Przyszłość – Lucjan Broniek (komitet wójta Wacława Ligęzy, w 2010 roku 8 zdobytych mandatów, siedziba w Bobowej)

Miasto Gorlice

KWW Niezależni dla Gorlic – Bogusław Wojewodzic (siedziba w Gorlicach)

W dwóch gminach – Ropa i Moszczenica – nie powstał żaden lokalny komitet wyborczy. Urzędujący w Gminie Ropa wójt Jan Morańda startował w 2010 roku z KWW MRS Ziemi Gorlickiej (11 mandatów), natomiast wójt Jerzy WałęgaKWW Gminy Moszczenica Samorząd 2014 (12 mandatów).

 1. aa Odpowiedz

  Mam nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać Kochanowi i spółce, że tym razem to nie Platforma Oszustów.

 2. Fan Odpowiedz

  Kochan pokazał, że potrafi wyprowadzić miasto na manowce. Oj pokazał!!!

 3. Śledzik przy piątku Odpowiedz

  http://www.fronda.pl/a/szef-nik-wylicza-nieprawidlowosci-rzadow-po-i-sld,41791.html
  A mówi to były minister PO, Kwiatkowski.
  Jeszcze chwila i okaże się, że nikt nigdy do PO nie należał, nigdy taka partia nie rządziła Polską, a w zasadzie to nigdy nie istniała.

 4. Analizator Odpowiedz

  do – Śledzik przy piątku
  Bardzo to trafnie ujęte .
  W Bieczu też obecna Burmistrz utworzyła swój komitet a nie startuje z Partii Oszustów /PO/.
  Zapewne powie że nigdy z nimi nie trzymała -heh samo życie

 5. aa Odpowiedz

  Główne osiągnięcia ekipy Tuska: Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł); Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat; Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 970 mld zł); Osłabienie armii; Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych (coraz biedniejsi muszą płacić coraz większe podatki), podwyżka podatku VAT do 23 proc., kilkukrotne podwyżki akcyzy, podwyżki składek ZUS, likwidacja ulg podatkowych (budowlanej i internetowej), zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego; Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego; Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego; Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów); Doprowadzenie do agonii służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty); Ograniczenie roli naszego kraju w relacjach międzynarodowych; Przyjęcie ustawy o tzw. bratniej pomocy; Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem; Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej; Zmielenie miliona podpisów w/s JOW; Odrzucenie podpisanych przez miliony Polaków wniosków o referenda w/s 6-latków i wieku emerytalnego; Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo, a ponadto: afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera gazowa, Info-afera.

Skomentuj

Pin It on Pinterest