redakcja@terazgorlice.pl

Kluza po raz drugi

Waldemar Kluza po raz drugi wygrał 1 Wyścig Górski Magura Małastowska, który zadebiutował w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tuż za Wicemistrzem Polski na drugim miejscu sklasyfikowano Marcina Słobodziana, który dzięki drugiej pozycji zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Na podium po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Tomasz Myszkier w Ferrari F430.

Dzisiejsze zawody przebiegały bez większych komplikacji. Jedynie Andrzej Szepieniec na PO18 podczas drugiego podjazdu treningowego zatrzymał się na barierze.

W pierwszej piątce sklasyfikowano na czwartej pozycji Piotra Ostrowskiego, najszybszego kierowcę grupy historycznej, a na piątym Marcina Gładysza w Volkswagenie Scirocco R, który zapewnił sobie tytuł drugiego Wicemistrza Polski w grupie E1.

wspaniały wyścig. Dwa razy na pierwszym miejscu. Cieszę się, że możemy ścigać się na nowej trasie w okolicach Gorlic – mówił Waldemar Kluza.

to był dla mnie bardzo ważny wyścig. Udało się i na koniec sezonu jestem drugim Wicemistrzem polski. Gratuluję moim kolegom zwycięstw i tytułów. Jesteśmy wszyscy z kolegami bardzo miło zaskoczeni nowymi rundami i liczymy, że w przyszłym roku będziemy się tu ponownie ścigać.

Rekord 3180 metrowej trasy ustanowiony został przez Waldemara Kluzę i od 5 października wynosi 1.27.873.

Rywalizację w grupie N wygrał Mateusz Gołek, nowy Wicemistrz N-ki. Tuż za nim na podium stanął Dawid Dobrodziej, a na trzecim sklasyfikowano Bartka Bąka.

Grupa A to wygrana Krzysztofa Maszczyka, który wyprzedził Rafała Serafinowicza i Szołka w Hondzie Civic Type-R.

Najszybszym kierowcą samochodów napędzanych na jedną oś był Szymon Piękoś, który wyprzedził Piotra RucińskiegoSebastiana Tetera.

W historyku tuż za Ostrowskim pojawił się Rafał Szumiec, a na trzecim miejscu stanął kierowca Subaru Legacy Mariusz Rajner.

Zakończenie 16 rundy odbyło się przy towarzystwie kibiców, ktorzy po wyścigu pojawili się podczas ceremonii wręczenia nagród i oklaskiwali najlepszych kierowców 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.