redakcja@terazgorlice.pl

Debata przedwyborcza z udziałem kandydatów na Burmistrza Miasta Gorlice

W sobotę 25 października o godz. 16.00 w Sali Konferencyjnej Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach (ul. Kołłątaja 6) odbędzie się pierwsza w historii naszego miasta debata kandydatów na stanowisko burmistrza Gorlic. Jej organizatorem są organizacje zrzeszające przedsiębiorców Ziemi Gorlickiej.

GorliceDebata z udziałem wszystkich wiodących gorlickich mediów prowadzona będzie głównie w dwóch tematach związanych z gospodarczym rozwojem Gorlic oraz możliwościami i planami jego dalszego wspierania przez władze samorządowe. Są to: „Przedsiębiorczość w Gorlicach” oraz „Turystyka jako szansa rozwoju gospodarczego Gorlic”. jak podkreślają organizatorzy debaty, dyskusji będzie przyświecać troska o sytuacja gorlickich przedsiębiorców, jak również o sytuację materialną wszystkich mieszkańców Gorlic.

Do uczestnictwa w debacie zaproszeni zostali czterej deklarujący walkę o fotel Burmistrza Miasta Gorlice kandydaci: Witold Kochan, Rafał Kukla, Alicja Nowak i Jadwiga Wójtowicz. Organizatorami debaty są Gorlickie Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Zrzeszenie Kupców i Handlowców oraz Zrzeszenie Handlowców Ziemi Gorlickiej. Liderem debaty jest Maciej Jurusik – Prezes Gorlickiego Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług.

Debata składać się będzie z czterech części. W pierwszej każdy z kandydatów będzie musiał odpowiedzieć na sześć pytań z dziedziny gospodarki. W części drugiej padną trzy pytania z zakresu turystyki w aspekcie rozwoju Gorlic. Na każdą odpowiedź kandydat będzie miał 90 sekund, a pytania będą identyczne dla wszystkich. Trzecia część debaty to tura pytań wzajemnych, ale w zakresie tematów gospodarczych i turystycznych. Każdy kandydat może zadać tylko dwa pytania dowolnie wybranym kontrkandydatom. Na końcu podsumowanie trwające 2 minuty, czyli swobodne podsumowanie debaty przez ubiegających się o fotel burmistrza Gorlic.

W debacie, w miarę możliwości i miejsca na sali będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Gorlic.

Podobne wpisy

 1. zosia158 Odpowiedz

  Temat debaty trochę za wąski myślę, że ogólnie sytuacja gospodarcza miasta jest najistotniejsza z punktu widzenia kampanii samorządowej. Bardzo chciałbym poznać program i plany w tym zakresie kandydatów na Burmistrza. Z tym, że oprócz Kochana, który bądź co bądź ma w tym zakresie ma osiągnięcia, to pozostali kandydaci pomijając populistyczne mrzonki nie zaskoczą niczym nowym.
  Życzę miłego weekendu, ostatniego tak spokojnego

 2. adam1 Odpowiedz

  Zosiu, nie żartuj. Jakie osiągnięcia ma pan Kochan?

  • zosia158 Odpowiedz

   Szanowny admie 1 nie wiem spod jakiego go znaku partyjnego jesteś ale rozwój strefy ekonomicznej Nr 1 przy ulicy bieckiej nie przypada na czas rządzenia króla ćwieczka, ale właśnie w ostatnich latach można obiektywnie zaobserwować wzrost liczby działalności gospodarczych funkcjonujących na tym terenie. Oprócz tego w ostatnich latach dzięki pozyskanym przez Miasto środkom z MRPO budowana jest tzw. SAG II czyli strefa aktywności gospodarczej po drugiej stronie ul. Bieckiej o miejsce w której już pytają różne podmioty gospodarcze, więc szanowny adamie1 może uchylisz rąbka tajemnicy o planach gospodarczych innych kandydatów na burmistrza
   Oprócz tego w mijającej kadencji obniżono podatki lokalne dla podmiotów gospodarczych działających na terenie naszego miasta.

 3. paszczak Odpowiedz

  Boże… troll od burmistrza dostał nowe imię….
  A tak do meritum to strefa mielecka działa dłużej niż od 4 lat więc to raczej nie zasługa p. Kochana. Ten „wzrost liczby działalności” ma jakoś kiepskie przełożenie na ilość miejsc pracy i poziom bezrobocia. Czy ktoś wysilił się z ustaleniem ile z nich powstało na czas konieczny do otrzymania dotacji na nową działalność?? Więc znów pojawia się pytanie – gdzie tu zasługi burmistrza??
  W SAG II – powstaje układ komunikacyjny w strefie drogi trollu (wg strony urzędu numer projektu co się tak nazywa: MRPO.04.03.02-12-502/09).
  To co w tej strefie będzie dopiero się okaże, więc nieprawdą jest że burmistrz buduje strefę.
  No i podatki….Podatku od nieruchomości który wali wszystkich najbardziej jakoś nie obniżono. Nadto w Kurierze gorlickim informowano że podatek od środków transportowych ma być głosowany na następnej sesji więc jeszcze go nie obniżono, tylko czeka się żeby jak najpóźniej rzucić ludziom kiełbasę przed wyborami.
  Więc zosieńko/trolleńko nie rób ludziom wody z mózgu że p. Kochan to taki spec od przedsiębiorczości.
  PS.
  Dlatego też czekam na plany pozostałych kandydatów.

  • zosia158 Odpowiedz

   paszczak twoje zdanie cyt. …”To co w tej strefie będzie dopiero się okaże, więc nieprawdą jest że burmistrz buduje strefę”,jeżeli odrzucisz swoją totalną stronniczość i okropny wręcz brak obiektywizmu, to może uda ci się zauważyć, że piszesz totalne bzdury. Jak zauważyłeś miasto buduje układ komunikacyjny w strefie tzn. jest inwestorem, to nie buduje go ksiądz proboszcz czy wojewoda, ale to właśnie burmistrz jest osobą która pozyskała na ten cel środki z MRPO i buduje cały te układ, chcąc właśnie w dłuższej perspektywie tworzyć miejsca pracy. Jeżeli chodzi o strefę tzw. SAG I czyli starą to gołym okiem widać, że się rozwija, pojedź sobie drogi paszczaku w dniu dzisiejszym przy tak ładnej pogodzie, i zobacz jak za ścinexem stawia się nowa hala produkcyjna, może zastanowisz się co za straszne androny tu wypisujesz. Tutaj również w mijającej kadencji został stworzony nowy układ komunikacyjny.
   Jeżeli chodzi o jak to nazywasz trolla od burmistrza, to ktoś w tym całym internetowym malkontenctwie musi czasem wskazać obiektywne fakty, które podkopią teorię jakoby Gorlice były tylko i wyłącznie miastem bee, fee i fujj………

 4. sternik Odpowiedz

  zosia chyba ma płacone od wersetu

 5. paszczak Odpowiedz

  Zosieńko jeżeli odrzucisz konieczność wykonania swojej pracy, w której przy użyciu niby wysublimowanego języka masz pokazać, że inteligentny człowiek zauważy sukcesy gospodarcze burmistrza – to może dostrzeżesz też, że każda propaganda ma swoje granice.
  Droga w strefie pozostanie drogą w strefie. Firmy były w SAG I zanim powstał nowy układ komunikacyjny i życie się kręciło.
  Pozostaje kwestia jakie to firmy i w jakiej są teraz kondycji, bo coraz głośniej mówi się że SEVERT chce się przenosić, zwłaszcza ze względu na komunikację, a GÓR-STAL aktualnie buduje się w Bochni.
  Jasne że miasto jest inwestorem. Analogicznie – jeżeli ja wyleję sobie gdzieś fundament pod fabrykę, to też będę inwestorem ale nie znaczy to jeszcze, że ta jedna moja „inwestycja” jest od razu urządzeniem firmy – do tego trzeba zrealizować cały projekt od fundamentu po maszyny na budowanej hali.
  A kwestię „obiektywizmu” Twoich komentarzy pozostawię do samodzielnej oceny internautów.

 6. zosia158 Odpowiedz

  Propagandę zostawmy na boku, natomiast dyskutujmy o faktach. Nie staram się w żadnym wypadku stosować wysublimowanego języka jak również nie wykonuje tych wpisów w ramach pracy, a jedynie w trosce o przyszłość Gorlic. W strefie SAG I widoczny jest rozwój na co można przytoczyć konkretne liczby i wskaźniki, co uczynię w najbliższym czasie. Kondycja SEVERTU czy GÓR-STAL-u nie jest czynnikiem na który bezpośredni wpływ ma burmistrz, z powodu braku instrumentów prawnych. Drogi PASZCZAKU miasto w tej sytuacji może zrobić tylko a właściwie AŻ – zbudować infrastrukturę do stworzenia w strefie nowych zakładów, fabryk czy innych podmiotów gospodarczych, miasto nie ma możliwości budowania tam hal produkcyjnych dla konkretnych firm.
  Biorąc pod uwagę kondycję dużych zakładów produkcyjnych oraz problem bezrobocia, pomijając propagandę o którą mnie posądzasz, uznaję za bardzo duży plus, że miasto zmierza w tym właśnie kierunku, ponieważ duża liczba miast w Polsce podążyła z sukcesem w tym kierunku, proponuję poczytać np. o mieście Nowa Sól i tamtejszej SAG.

 7. paszczak Odpowiedz

  Nie porównuj Gorlic do Nowej Soli, przez którą idzie ekspresówka S3, dochodząca za kawałek do autostrady A2!!! To już manipulacja w żywe oczy. Znajdź miasto, które nie było wcześniej wojewódzkim, jest hektar od jakiejkolwiek znaczącej trasy, a w dodatku w terenie górzystym. Tylko w takich realiach można porównać.
  Miasto takie jak Gorlice musi stworzyć dla przedsiębiorców cały i zorganizowany pakiet wsparcia, tylko po to żeby inwestor zechciał tu splunąć. Żeby była jasność – nie mówię że to źle, że organizuje się komunikację w SAG. Ale to po prostu za mało żeby miasto (i mieszkańcy) racjonalnie skorzystało, bo drogi w strefach inwestorzy mają wszędzie.
  W każdym razie jeżeli Tobie polecono później wpisać jeszcze konkretne liczby i wskaźniki na poparcie działań burmistrza, to pozostaje mi życzyć przyjemnej pracy! Ja zamiast kwitnąć przy kompie wolę skorzystać z resztek pogody i pooglądać okolicę na żywo:)))
  Pozdrawiam!

 8. zosia158 Odpowiedz

  W kilku sprawach w pełni się zgadzam, że układ komunikacyjny jest niestety aktualnie nie sprzyjający dla naszego miasta. Co do polecania mi wpisywania czegoś, to jesteś drogi PASZCZAKU w strasznym błędzie, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że w SAG-u I jest coraz więcej podmiotów, niestety znalezienie danych musi potrwać, a ja go w tym momencie nie posiadam. Reasumując naszą dyskusję, można stwierdzić, że to właśnie w mijającej kadencji temat stref rozwinął się najbardziej.
  Pozdrawiam

 9. Nieobiektywny Odpowiedz

  W odniesieniu do wypowiedzi paszczaka zapraszam do zaglądnięcia w poniższy link
  http://www.kwwwitoldakochana.pl/index.php/wykonane
  Dziękuje jednocześnie, iż w końcu jeden
  z kandydatów na Burmistrza przedstawił program na który tyle czekałem. BRAWO PANIE KOCHAN! Panie Redaktorze może warto przedstawić w postaci osobnych artykułów programy poszczególnych kandydatów, o ile oczywiście pozostali takowe posiadają.

 10. moherowy czarodziej Odpowiedz

  Aż dziw bierze, że tylu ochotników na stanowisko burmistrza, skoro miasto już praktycznie wyczerpało limit zadłużeniowy, co niewątpliwie grozi zapaścią inwestycyjną, przynajmniej w najbliższym okresie.
  Jako moherowy czarodziej, czyli osoba co nieco korzystająca z praw paranormalnych i wizjonerstwa śmiem twierdzić, że wybranemu w tych wyborach burmistrzowi, za 4 lata, mieszkańcy Gorlic podziękują za sprawowanie władzy czubkiem buta.

 11. zosia Odpowiedz

  Nooo bardzo mi się spodobała strona http://www.kwwwitoldakochana.pl widać, że poważny kandydat poważnie i profesjonalnie podszedł do tematu, i przede wszystkim można się dowiedzieć wprost ile rzeczy zostało zrealizowanych w ostatniej kadencji. Myślę, że to pewniak w nadchodzących wyborach na Burmistrza Gorlic. Jego duże szanse wynikają także z tego, że jest osobą nader pozytywną, rzeczywiście chcącą coś zrobić dla mieszkańców, a nie zajadłym krytykiem wszystkiego i wszystkich, szukającym tylko sposobu komu by tu podłożyć świnię.

 12. Kris Odpowiedz

  Szanowna redakcji! chyba Wam się coś pomyliło z tą pierwszą debatą. Bo tak ową 4 lata zorganizowało Radio Kraków w Dworze Karwacjnów i Gładyszów z transmisją na żywo.

  • Pamiętliwy Odpowiedz

   Tak jest, to samo miałem napisać.

 13. adam1 Odpowiedz

  Zosia, która najprawdopodobniej jest bliskim współpracownikiem obecnego burmistrza zachwala jego „osiągnięcia” i reklamuje stronę wyborczą komitetu. Aby było sprawiedliwiej to ja podam stronę innego kandydata: http://alicjanowak.gorlice.net.pl/ . Mam nadzieję, że Pan redaktor nie usunie tego wpisu. Dodam, że ta strona powstała nie tylko na czas wyborów, jak ta wyżej propagowana, ale informuje o działalności kandydata na bieżąco, w całej kadencji. Jest tam wiele różnych, ciekawych informacji, niewygodnych dla obecnej władzy i nie publikowanych w żadnym gorlickim portalu.

Skomentuj

Pin It on Pinterest