redakcja@terazgorlice.pl

Trwają zapisy na XXIV Gorlicki Bieg Sylwestrowy

Już 69 zawodników i zawodniczek zgłosiło chęć uczestniczenia w XXIV Gorlickim Biegu Sylwestrowym organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

Bieg_sylwestrowy-052

Tak było rok temu 🙂

Organizowany prawie od ćwierć wieku bieg na pożegnanie starego roku i przywitanie nowego wystartuje 31 grudnia o godz. 11.00 z gorlickiego rynku.  Uczestnicy będą mogli spróbować swych sił na dystansie 5 km i 10 km w pięciu kategoriach wiekowych damskich oraz sześciu męskich.

W ubiegłym roku XXIII Gorlicki Bieg Sylwestrowy ukończyło 459 biegaczy, najwięcej w historii tej imprezy sportowej. Na dystansie 10 km zwyciężył Olexander Babaryka, który pokonał trasę w równe 30 minut. Wśród kobiet triumfowała Natalia Wacławska z Ustrzyk Dolnych (WKS Wawel Kraków). Natomiast na 5 km pierwsi linię mety przekroczyli Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna oraz Sara Marmon z Nawojowej.

Na liście startowej już znajdują się czterej biegacze, którzy do tej pory ukończyli wszystkie 23 biegi i mają ochotę przekroczyć linię mety Gorlickiego Biegu Sylwestrowego po raz kolejny. Są to: Leopold Jamro (72 lata), mieszkaniec Gorlic – jeden z najstarszych zawodników w Polsce biegających maratony; Stanisław Mróz (64 lata), mieszkaniec Łabowej; Janusz Wiśniewski z Gorlic (53 lata); Tomasz Świerzowski (41 lat) – trener ULKS Lipinki.

[total-poll id=7875]

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu i elektronicznej rejestracji na stronie www.pomiar-czasu.pl. Do zobaczenia w Sylwestra na rynku w Gorlicach. A na razie zapraszamy do obejrzenia galerii z XXIII Gorlickiego Biegu Sylwestrowego: