redakcja@terazgorlice.pl

Mroźny XXIV Gorlicki Bieg Sylwestrowy: Ponad pół tysiąca biegaczy walczyło o zwycięstwo

XXIV Gorlicki Bieg Sylwestrowy ukończyła rekordowa liczba 516 zawodników. Biegaczom rywalizującym na dwóch dystansach (10 i 5 km) nie przeszkodził silny mróz. Dłuższą trasę najszybciej pokonał Oleksander Matviyczuk (JM Demolex Bardejov), a wśród kobiet najlepsza okazała się Matylda Kowal (Runrzeszow.pl).

254 mężczyzn walczyło o zwycięstwo w biegu na dystansie 10 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Oleksander Matviyczuk, który pokonał trasę w 30 minut i 11 sekund, wyprzedzając o 44 sekundy Andrieja Starżyńskiego (Chemiknoxy) – 30:55. Trzeci na linii mety z czasem 31:45 zameldował się Sergiej Rybak (LKB Rudnik). Tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Józef Urban (JM Demolex Bardejov) – 32:26. Najlepszym z reprezentantów Ziemi Gorlickiej na 10 km okazał się Tomasz Pociecha z Krygu (ULKS Lipinki), który zajął ostatecznie wysokie 5. miejsce z czasem 32:43.

XXIV_Bieg_Sylwestrowy_Gorlice_2014Ten sam dystans 10 km ukończyły 63 kobiety, wśród których bezkonkurencyjna okazała się Matylda Kowal z Rzeszowa, wyprzedzając na mecie swoje rywalki niemal o dwie minuty. Zwyciężczyni osiągnęła bardzo dobry czas – 33:55. O drugie miejsce toczyła się walka między Katarzyną Albrycht z Krościenka Wyżnego i Anną Wojną z Łużnej (ULKS Lipinki). Ostatecznie pierwsza linię mety przekroczyła Albrycht z czasem 35:51, a tuż za nią ze stratą jedynie 6 sekund przybiegła Wojna – 35:57.

W biegu na 5 km mężczyzn triumfował Tibor Sahdjda z Bardejowa (15:25), drugi na mecie zameldował się Sylwester Lepiarz z Ukrainy (15:41), a tuż za nim na trzecim miejscu uplasował się Sylwester Lepiarz z Wronowa (15:38). Najlepszym zawodnikiem powiatu gorlickiego na tym dystansie był Marcin Górka z Krygu, który przybiegł na 11. pozycji z czasem 17:59.

Wśród kobiet na krótszym dystansie, podobnie jak rok temu, zwyciężyła z czasem 18:18 Sara Marmon z Nowego Sącza (AZS AWF Kraków).  Druga na mecie pojawiła się Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego z czasem 19:03, a brąz przypadł w udziale Joannie Olchawie z Krakowa (19:59). W biegu na 5 km pań o honor Ziemi Gorlickiej dzielnie walczyła Agnieszka Żelazny z Gorlic, zajmując w rezultacie 8. miejsce i osiągając czas 23:22.