redakcja@terazgorlice.pl

XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia: Miłosz Dusza z Gorlic zwycięzcą turnieju C

300 zawodników z 20 państw walczyło o zwycięstwo w XXV Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Cracovia, który rozgrywany był w dniach 27.12.2014 – 4.01.2015. W grupie C znakomicie zaprezentował się Miłosz Dusza z Gorlic, zajmując I miejsce.

14cra-00027-letni zawodnik GKSz Kornuty Gorlice podczas prestiżowego turnieju w Krakowie wygrał w swojej grupie sześć z dziewięciu partii, a trzy zremisował. W grupie C, w której triumfował Miłosz Dusza, wystąpiło 128 zawodników z rankingiem FIDE < 1800. Drugie miejsce zajął Grzegorz Szolc z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, a na trzeciej pozycji uplasował się Karol Perończyk z UKS SP 8 Chrzanów.

Wyniki pozostałych zawodników GKsz Kornuty Gorlice:
Grupa B – Krzysztof Żarnowski (m. 62), Piotr Kretowicz (m. 73)
Grupa C – Paweł Świder (m. 17), Kacper Haluch (m. 97)

Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Miasta Krakowa i Małopolski Związek Szachowy. Gratulujemy Miłoszowi Duszy i wszystkim gorlickim szachistom!