redakcja@terazgorlice.pl

Szymon Kulka z Ropy Mistrzem Polski w biegu ulicznym na 10 km!

Szymon Kulka z Ropy reprezentujący ULKS Lipinki zdobył drugi tytuł mistrzowski w tym roku. Tym razem na dystansie 10 km. Mistrzostwa rozegrano podczas 23. Międzynarodowego Biegu św. Dominika w Gdańsku.

Szymon Kulka

Szymon Kulka – fotografia z profilu zawodnika na FB

Mistrzowskie zmagania w Gdańsku corocznie ściągają na start najlepszych zawodników w kraju. W tym roku Mistrzem Polski został Szymon Kulka. Utalentowany biegacz klubu ULKS Lipinki uzyskał czas 29.33. Szymon zajął w klasyfikacji generalnej dominikańskiego biegu drugie miejsce, z niewielką stratą do Ukraińca Dmytro Lashyna (29:30).

To drugi medal Kulki wywalczony w Gdańsku – w 2014 roku nasz zawodnik został wicemistrzem kraju. Warto wspomnieć, że Szymon Kulka jest dopiero trzecim zawodnikiem w historii Mistrzostw Polski na 10 km, którzy zdobyli złoto w tej konkurencji. Wcześniej po tytuł sięgali Marcin Chabowski (cztery razy) i Artur Kozłowski (dwa razy).

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zwycięstwie biegacza ULKS Lipinki w Biegu Ursynowa na 5 km (11 czerwca). Te zawody również miały rangę Mistrzostw Polski. Natomiast 10 lipca podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Amsterdamie Szymon Kulka z Ropy w silnie obstawionym biegu półmaratonowym zajął 16. miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!