redakcja@terazgorlice.pl

Pijaństwo, żebractwo, przekraczanie prędkości… Gorlice na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mieszkańcy Gorlic mogą za pomocą specjalnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat występujących na terenie naszego miasta zagrożeń bezpieczeństwa. Korzystający z aplikacji gorliczanie wskazali już 8 takich miejsc. Sprawdźcie gdzie, i czego dotyczą zagrożenia.

mapa_zagrozenAplikacja działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy otworzyć interaktywną mapę, znaleźć Gorlice i dodać w odpowiednim miejscu ikonkę zagrożenia, którą wybiera się z przygotowanej listy. Znajdują się na niej m.in. przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe społecznie. Projekt realizowany w całym kraju służyć ma przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa obywateli, w tym mieszkańców naszego regionu. Każde zgłoszenie ma podlegać weryfikacji.

Do tej pory na interaktywnej mapie gorlickich zagrożeń pojawiło się 8 zgłoszeń. Trzy z nich dotyczą spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach (ul. Słoneczna, ul. Legionów i ul. Kościuszki), kolejne dwa przekraczania dozwolonej prędkości (ul. Legionów i ul. Jesionowa). Internauci wskazali również żebractwo (ul. 3 Maja przy sklepie Rossman), gromadzenie się nieletnich (osiedle przy ul. Słonecznej), a nawet… nieprawidłowe parkowanie (ul. Krzywa).

Na razie zgłoszeń jest niewiele, ale Policja liczy, że ich liczba będzie systematycznie rosła, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Zasygnalizowane przez mieszkańców miejsca zagrożone (mapa interaktywna) podlegają bowiem sprawdzeniu przez Policję, która obiecuje, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję powołanych do tego funkcjonariuszy.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

O autorze
polonista, nauczyciel I LO w Gorlicach, dziennikarz - amator

Podobne wpisy

 1. Janek Odpowiedz

  Piszecie o pijaństwie, żebractwie brawo. Napiszcie jak to się dzieje, że na terenie takiego miasteczka jak Gorlice jest tyle sklepów z alkoholem. Nawet całodobowe są! Ludzie jak tak dalej pójdzie nasze miasto będzie żyło z podatków i opłat za alkoholowe sklepy. Komisja do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM wydaje kolejne pozytywne opinie i otwierają kolejny alkoholowy sklep za zgodą i przyzwoleniem władz miasta. Ogarnijcie się …
  A czy to prawda że Jarosław R ma swój alkoholowy?

  • edi Odpowiedz

   Nieważne,ma czy nie ma.W każdym razie sklep z alkoholami reklamuje 24 godziny na dobę.I na pewno nie robi tego gratis.

 2. Marta Odpowiedz

  Wszędzie jest tak samo, nie tylko w Gorlicach..

 3. Zawodzie kierowniczka Odpowiedz

  Tam gdzie jest wypisywanych najwięcej mandatów karnych i są problemy alkoholowe, to sklepy powinni tracić z automatu zezwolenia na alkohol.

 4. Jasło Odpowiedz

  Nigdzie tego nie ma, że co sklep spożywczy to alkohol.

 5. Krystyna i inne. Odpowiedz

  Bez obaw bo My pilnujemy porządku w Gorlicach

 6. Biecz Odpowiedz

  Problemy alkoholowe w Gorlicach się skończą jak zezwolenia na sprzedaż alkoholu stracą, Club przy ulicy Słonecznej i sklep spożywczy w bloku przy ulicy Kościuszki. Bo tylko tam wchodzą ludzie z problemami alkoholowymi.

Skomentuj

Pin It on Pinterest