Gimnazjaliści z powiatu gorlickiego osiągnęli na egzaminie przeciętne wyniki
Znamy już wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, który w dużej mierze decyduje o przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza tych lepszych i bardziej obleganych. Jak poszło naszym gimnazjalistom?
Na tle wyników w innych powiatach i miastach na prawach powiatów gimnazjaliści z powiatu gorlickiego osiągali raczej przeciętne, lub nawet słabsze, wyniki. Zazwyczaj rezultaty egzaminu w powiecie gorlickim sytuują się gdzieś w drugiej połowie stawki. Przypomnijmy, że w województwie małopolskim znajduje się 19 powiatów i 3 miasta na prawach powiatu. Razem 22 badane jednostki samorządowe.
Uczniowie trzecich klas gimnazjów powiatu gorlickiego najlepiej poradzili sobie na egzaminie z języka niemieckiego, osiągając średni wynik 58% (8. miejsce w Małopolsce). O wiele gorzej wypadł na tle innych powiatów język angielski – średnia 62% to dopiero 16. miejsce w województwie. Są to wyniki na poziomie podstawowym. Ze względu na mniejszą liczbę zdających nie porównujemy wyników z poziomu rozszerzonego.
Bez większych rewelacji również w części matematyczno-przyrodniczej. Z matematyki nasi gimnazjaliści osiągnęli średnią 46%, natomiast z przedmiotów przyrodniczych 52%. W obu przypadkach daje nam to dość odległe 14. miejsce wśród 22 powiatów i miast na prawach powiatu w Małopolsce.
W części humanistycznej uczniowie trzecich klas gimnazjów z terenu naszego powiatu lepiej poradzili sobie z historią i wiedzą o społeczeństwie – 60% (11. miejsce). Zdecydowanie najgorzej wypadła próba z języka polskiego – 69% to jeden ze słabszych wyników w województwie, który dał nam odległe 15. miejsce.
Poniżej podajemy, które powiaty Małopolski przodują w edukacji gimnazjalnej:
MATEMATYKA
1. m. Kraków
2. m. Nowy Sącz
3. pow. wadowicki
PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE:
1. m. Kraków
2. m. Nowy Sącz, pow. wielicki
JĘZYK POLSKI:
1. m. Kraków, m. Nowy Sącz
3. pow. wadowicki, pow. wielicki, pow. olkuski, pow. oświęcimski
JĘZYK ANGIELSKI:
1. m. Kraków,
2. m. Tarnów
3. m. Nowy Sącz
JĘZYK NIEMIECKI:
1. m. Kraków,
2. m. Tarnów
3. pow. tatrzański
Bo to są tempe głowy.
Jaki poziom nauczycieli taki poziom gimnazjalistow.
w gimnazjach zamiast uczyć to zajmują się durnymi projektami, natomiast w liceach nauczyciele muszą nadrabiać zaległości i to widać po wynikach matur a zwłaszcza w mniejszych liceach jak Bobowa lub Biecz
Taak… Dziwne , dlaczego uczniowie liceów i techników wracają do swoich nauczycieli z gimnazjów , aby przygotowali ich do matury…, bo nauczyciele szkół średnich olewają swoje obowiązki totalnie!!!
Taak… gdyby olewali to właśnie widać po wynikach matur a jakie są wyniki egzaminu gimnazjalnego? żenada