Warsztaty zrealizowane w Klubie Seniora w Gorlicach
W gorlickim Klubie Seniora ul. 3 Maja 20 członkowie mogą uczestniczyć w wielu zajęciach i warsztatach.
Tylko w grudniu uczestniczyli między innymi w warsztatach artystyczno – kreatywnych, w trakcie których powstały prace poświęcone faunie i florze naszego regionu, które będą prezentowane w Pawilonie Historii Miasta w trakcie Wernisażu. W warsztatach z rękodzieła artystycznego, w trakcie których powstały ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne z naturalnych surowców. Seniorzy uczestniczyli także w innych warsztatach artystyczno kreatywnych związanych z uroczystościami religijnymi i różnymi tradycjami świątecznymi.
Członkowie klubu spacerowicza w m-cu grudniu maszerowali z kijkami „Nordic walking” i podziwiali uroki naszego miasta. Wspólne wyjścia cementują więzi między seniorami – członkami Klubu, a także wpływają korzystnie na ich stan zdrowia. Szczególnie istotny jest fakt, że sport ten dzięki zaangażowaniu aż 90. procent mięśni ćwiczących, nie przeciąża stawów seniorów, a wzmacnia wytrzymałość i wpływa korzystnie na dotlenienie organizmu. W bloku ćwiczeń znajdowały się także cotygodniowe zajęcia usprawniające przeprowadzane w gorlickiej siłowni pn. „Akademia Sportu”. Seniorzy w trzech grupach, pod okiem instruktora poznawali tajniki tańca towarzyskiego, a tym samym zacieśniali wzajemne relacje i pewność siebie. Taniec jest sprawdzonym sposobem, dla zachowania doskonałej figury.
W grudniu członkowie Klubu Seniora brali również udział w warsztatach komputerowo-multimedialnych. W trakcie tych warsztatów dowiadują się, jak korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów. Podczas prowadzonych warsztatów osoby po 60. roku życia od podstaw poznawały działanie systemu Windows i Internetu. Założenie poczty, napisanie i wysłanie wirtualnego listu jak i dokonanie bezpiecznych zakupów przez Internet nie stanowi dla nich już trudności.
Działania w Klubie Seniora prowadzone są przez Fundację „Wyjdź z Domu” w ramach projektu pn. „Wspólnie tworzymy Klub Seniora” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r (ASOS edycja 2019 r.). A także środków Miasta Gorlice oraz programu rządowego Senior+.
„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”
Na Zawodziu w blokach mieszkalnych to zostali sami Seniorzy.
Mam pytanie:czy ulica przy której się mieści Klub Seniora Gorlic ma ustaloną przez Burmistrza Miasta Gorlice i Radnych Miasta strefę płatnego parkowania?Na ul.Jagiełły pod przychodnią z której korzystają Seniorzy jest strefa płatna.Nawet nie można piepełnosprawnemu sąsiadowi zrobić darmową usługę zawiezienia do lekarza i pomóc w załatwieniu sprawy w recepcji,bo po kilku minutach jest mandat za wycieraczką samochodu.Paranoja nie ma granic !!
Jeszcze jest jedna ulica pomiędzy cmentarzami-postawić parkomaty i szlabany jak do kościoła NMP – spadnie zapewne umieralność Gorliczan.Dotyczy to również jedynego parkingu pod szpitalem powiatowym-oczywiście płatnego bo w/g Władz Miasta do szpitala przyjeżdża się na rozrywkę! Trochę pokory i przyzwoistości Panie Burmistrzu i Radni Miasta.Wasza praca powinna być służbą dla dobra mieszkańców .
W imieniu wielu mieszkańców Gorlic
Kazimierz Wszołek
witam byłem w Gorlicach i jest nie dobrze ludzie płacą podatki a są traktowani jak śmieci właśnie widziałem jak [obcy] pan który przywiózł nie pełnosparawnego dostał mandat to jest kuriozum i Hunta co będzie jak ktoś przywierzę matkię lub ojca tego milicjanta lub wójta nie pozdrawiam turysta.