Na odbywających się Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Ciechanowie Jakub Sekuła zawodnik ULKS Lipinki zdobył brązowy medal w biegu na 110m ppł. Zawody odbyły się w piątek 28 sierpnia 2020 roku.

W biegu eliminacyjnym Jakub zajął drugie miejsce w serii z czasem 15,29, w finałowym biegu uzyskał jeszcze lepszy wynik 15,08. Zwyciężył z wynikiem 14,23 Szymon Juszczak z UKS Przełaj Żerków, natomiast drugi na mecie zameldował się Wiktor Grzegorek z LUKS Orkan Września, który osiągnął czas 14,97.

17-letni Jakub Sekuła jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu, a w ULKS Lipinki trenuje od trzech lat. Zaczynał od skoku wzwyż, później próbował swych sił w sprincie, ale właściwą konkurencją okazały się dla niego płotki.

Gratulujemy sukcesu młodemu zawodnikowi oraz trenerowi lipińskiego klubu Tomaszowi Świerzowskiemu.