Sprawdzian szóstoklasistów: Słaby wynik uczniów powiatu gorlickiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, który uczniowie szóstych klas pisali w całej Polsce 1 kwietnia 2014 roku. Szóstoklasiści z powiatu gorlickiego osiągnęli na tle innych powiatów Małopolski raczej słaby wynik – 25,3 pkt (na 40 pkt).
Do sprawdzianu przystąpiło w powiecie gorlickim 1093 uczniów. Średni rezultat 25,3 pkt daje nam na 22. powiaty i miasta na prawach powiatu w Małopolsce 18. miejsce. Tradycyjnie już najlepiej z egzaminem poradzili sobie szóstoklasiści z Krakowa, którzy osiągnęli wynik 29,97 pkt. Uczniowie powiatu gorlickiego napisali test lepiej niż ich rówieśnicy w powiatach: dąbrowskim (24,63), nowosądeckim (24,93), tatrzańskim (24,97) i tarnowskim (25,12).
A jak wygląda rozkład wyników w poszczególnych gminach powiatu gorlickiego? Okazuje się, że najwyższy rezultat z testu osiągnęli uczniowie szóstych klas szkół gminy Moszczenica, którzy uzyskali wynik 27,93 pkt. Niespodziewanie wyprzedzili oni szóstoklasistów z Gorlic, których tegoroczny wynik to 26,28 pkt. Z miejsca trzeciego mogą się cieszyć uczniowie gminy Gorlice – 26,10 pkt. Gratulujemy!
Średnie wyniki szkół podstawowych w powiecie gorlickim:
- Gmina Moszczenica – 27,93 pkt
- Miasto Gorlice – 26,28 pkt
- Gmina Gorlice – 26,10 pkt
- Gmina Łużna – 25,73 pkt
- Gmina Biecz – 25,38 pkt
- Gmina Uście G. – 24,67 pkt
- Gmina Sękowa – 24,66 pkt
- Gmina Bobowa – 24,48 pkt
- Gmina Ropa – 23,48 pkt
- Gmina Lipinki – 22,36 pkt
Przecietni nauczyciele – przecietne wyniki.
Gdyby w szkolach uczyli nauczyciele, ktorzy na studiach nie sciagali podczas egzaminow, ktorzy mieli wysokie wyniki w nauce oraz stypendia naukowe – wowczas i wyniki bylyby lepsze.
80% nauczycieli moze co najwyzej nauczyc dzieci jak sie wycina sciagi przed sprawdzianem.
Dzis o tym kto jest nauczycielem decyduja znajomosci z dyrekcja. Jeszcze nie widzialam, zeby odbyl sie konkurs na stanowisko nauczyciela w jakiejs szkole.
Stanowiska obsadzane w budzetowce powinny byc czyste jak lza pod wzgledem obstawiania wakatow. Nie tylko te kierownicze.
Ministerstwo „reformujące” oświatę nie jest winne, rodzice latający na skargę do dyrektora bo „nauczyciel powiedział że mój przecudowny synuś się nie nauczył” nie są winni, uczniowie, którzy mają ważniejsze sprawy na głowie niż nauka, nie są winni – winny jest tylko i wyłącznie nauczyciel, przepraszam wszyscy nauczyciele, bo nie mieli stypendium naukowego (ciekawe skąd to pani wiadomo?!), nie wkładają uczniom wiedzy do głów, a przecież i tak mają pracę załatwioną (nie chodzi np. o to, że nie ma godzin nawet dla już zatrudnionych nauczycieli). Tylko zapomniała jeszcze Pani dodać że mają 2 miesiące wakacji i 3000 na rękę biorą darmozjady!!! Poza tym, gratuluję przenikliwości!!!
Dlaczego Redaktor twierdzi, że Moszczenica „niespodziewanie” wyprzedziła Gorlice? Czego wobec tego Redaktor sie spodziewał? Nie można się normalnie cieszyć, że szóstoklasiści ze Staszkówki i z Moszczenicy bardzo ładnie zdali egzamin?
Popieram Julię. Głównie winni są nauczyciele, aczkolwiek nie mówię, że tylko oni. Skoro uczniowie mają ważniejsze sprawy niż nauka, to nauczyciel może wystawić 1 na koniec roku i załatwić jakoś sprawę. Rodzice chodzą na skargi do dyrektora? Nie przejmowałbym się tym, skoro uczeń nie umiał i nauczyciel ma prawo mu to powiedzieć! Nie popadajmy w skrajności, gdyby nie przepuszczano wszystkich z klasy do klasy, nie wyciągano ocen to sytuacja wyglądałaby dużo lepiej…