Nauczyciele z awansami. Spotkanie dyrektorów w gorlickim starostwie
Dziesięciu pedagogów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki otrzymało awans na stopień nauczyciela mianowanego. Nominację na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach odebrał Jan Drożdż.
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu gorlickiego spotkali się z Zarządem Powiatu Gorlickiego. Spotkanie było okazją do uroczystego wręczenia Janowi Drożdżowi nominacji na stanowisko dyrektora I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach. Od 1 września kierował on będzie najstarszym i największym liceum ogólnokształcącym w naszym powiecie.
Starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka wręczyli również nagrody jubileuszowe Aleksandrze Baran – p.o dyrektora I LO w Gorlicach oraz Grażynie Pabis-Mazur – dyrektorowi ZSE w Gorlicach. Obu paniom w związku z 35 letnim okresem pracy zawodowej. Przedłużenia powierzenia zadania doradcy metodycznego otrzymały: Maria Szymańska (ZS Nr 1 Gorlice) oraz Grażyna Kurzawa (ZSO Bobowa).
Akty awansu zawodowego nauczyciela mianowanego odebrali:
– Katarzyna Niemczyńska– nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach
– Tomasz Bąk – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach
– Joanna Mazur – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach
– Ks. Tomasz Rusyn – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach
– Sławomir Wroński – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach
– Bogusław Niedziela – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach
– Renata Rafa – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymbarku
– Anna Kaszyk–Górska – nauczyciel – wychowawca Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szymbarku
– Jadwiga Ignar – surdopedagog – logopeda Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorlicach
– Monika Rębisz – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorlicach
W swym wystąpieniu do dyrektorów i nauczycieli starosta Karol Górski pozytywnie ocenił starania szkół ponadgimnazjalnych w tegorocznym procesie rekrutacji. Pogratulował zwłaszcza gorlickim szkołom: Zespołowi Szkół Ekonomicznych, I LO im. M. Kromera i Zespołowi Szkół nr 1, w których nabór nowych uczniów nazwał zadowalającym. Gorzej jest w Bieczu i Bobowej, gdzie rekrutacja zakończyła się nieco słabszymi wynikami, ale ruch uczniów ciągle trwa i pojawia się szansa na uzupełnienie braków w zespołach klasowych.
Starosta odniósł się również do planów reorganizacji sieci szkół ponadgimnazjalnych, do której nie doszło w bieżącym roku. Jego zdaniem zmian w gorlickim szkolnictwie nie da się uniknąć, ale liczy, że uda się wspólnie z dyrektorami i nauczycielami wypracować taką koncepcję, która nie będzie skutkować zwolnieniami. Przypomniał, że do tej pory tak właśnie było. Jednocześnie zaznaczył, że wszelkie rozmowy pomiędzy organem prowadzącym, dyrektorami i nauczycielami powinny być prowadzone bez udziału mediów.
A może by tak Powiat jako organ prowadzący szkoły ponadgimnazjalne dokonał przeglądu godzin dydaktycznych przydzielonych poszczególnym nauczycielom pod kątem zgodności z posiadanymi przez tych nauczycieli kwalifikacjami. Wieść niesie, że bywa z tym różnie.
Powiat oraz nominowani przezeń dyrektorzy oczekują spokoju,drga Izo.Przecież ciężko harują za marne grosze….