redakcja@terazgorlice.pl

Zapraszamy na II Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

W ostatni przedświąteczny weekend (17-20 grudnia 2016 r.) gorlicki Rynek znów zapełni się stoiskami handlowymi, choinkami, światełkami, kolędami oraz atrakcjami dla najmłodszych.

um_bn_2017_a1_1480674537Gorlicki Jarmark to nie tylko stoiska wystawiennicze, to koncerty, wspólne kolędowanie, konkursy, warsztaty zdobienia pierników i wykonywania ozdób świątecznych, turniej w gotowaniu „Gorlicki Mistrz Smaku”, projekcja bajek świątecznych czy tradycyjna Gorlicka Wigilia. Na Rynku stanie Domek św. Mikołaja i Żywa Szopka. Odbędzie się akcja charytatywna – w tym roku pieniądze będziemy zbierać na klimatyzację dla Oddziału Dziecięcego gorlickiego szpitala.

Wyjątkowa i świąteczna atmosfera I Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przyciągnęła na gorlicki Rynek wielu mieszkańców, jak i gości naszego miasta, dlatego chcemy, aby Jarmark już na stałe wpisał się do gorlickiego kalendarza wydarzeń.

Co między innymi będzie można kupić na Gorlickim Jarmarku?

  • Ozdoby i rękodzieło artystyczne: choinki naturalne i sztuczne, ozdoby choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, galanteria skórzana, biżuteria, ozdoby z masy solnej, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, ozdoby szydełkowe i wiele innych.
  • Produkty spożywcze: wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, pierniki, chleb domowy, prozioki, miody, sery, wędliny i kiełbasę wiejska, zioła i przyprawy, herbata, garmażerka: pierogi, uszka oraz wino grzane.

Stosika będą otwarte od soboty (17 grudnia) do wtorku (20 grudnia) od godz. 10.00 do godzin wieczornych.

Program imprez towarzyszących:

17 GRUDNIA, SOBOTA
11.00-15.00 Domek św. Mikołaja, animacje dla dzieci
11.30 Chór Kantylena z Szymbarku
12.00 Zespół wokalny z MDK
12.30 Bracia Matułowie z kapelą
13.00 Gorlicki Mistrz Smaku – turniej w gotowaniu pomiędzy drużynami Samorządowców, Strażaków i Dziennikarzy
15.30 Kapela Juhasy z Lipnicy Wielkiej

18 GRUDNIA, NIEDZIELA
11.00 Żywa szopka
12.30 Łemkowska Grupa Kolędnicza
13.30 Koncert uczniów Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
14.00 V Gorlicka Wigilia
14.30 Wspólne kolędowanie
15.00 Rozstrzygnięcie konkursu Świąteczne Ciasto
15.15 Jasełka w wykonaniu uczniów z MZS Nr 6 w Gorlicach

W niedzielę (18 grudnia) o godzinie 14.00 zapraszamy serdecznie na piątą Gorlicką Wigilię, zainicjowaną kilka lat temu przez Panią Iwonę Budziak. Razem z Burmistrzem Rafałem Kuklą, księdzem proboszczem Stanisławem Ruszelem oraz księdzem proboszczem Jerzym Gondkiem odmówimy modlitwę, złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Wigilię zakończymy wspólnym kolędowaniem i Jasełkami w wykonaniu uczniów MZS Nr 6 w Gorlicach. Tegoroczny wigilijny poczęstunek przygotowują: Restauracja „Ratuszowa”, Restauracja „Orchidea” oraz Koła Łowieckie „Szarak”, „Magura”, „Dzik” i „Grabina”.

Serdecznie zapraszamy gorliczan i gości naszego miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

SPOTKAJMY SIĘ NA GORLICKIM RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

O autorze

Podobne wpisy

  1. Alan Odpowiedz

    Gdzie jest ten jarmark? Byłem na pogórzańskim i nic się nie działo?

  2. Kinia Odpowiedz

    Ja wybieram się dzisiaj… mam nadzieję, że nie na darmo..

Skomentuj

Pin It on Pinterest