redakcja@terazgorlice.pl

Słowak Tibor Sahajda najszybszy na 10km podczas XVI Biegu Ulicznego im. K. Świerzowskiego w Lipinkach

W sobotę 21 października 2023 roku odbył się XVI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. W wyjątkowo ciepły jesienny dzień na lipińskich trasach 5 i 10 km rywalizowało 70 zawodników. Uczcili oni nie tylko pamięć wybitnego trenera i wychowawcy młodzieży, ale również 40-lecie biegania w Lipinkach.

Na koronnej trasie Biegu Ulicznego w Lipinkach o długości 10 km triumfował po raz drugi Słowak Tibor Sahajda, który osiągnął bardzo dobry czas 30:27.318. Na drugim miejscu finiszował Rafał Sułkowski z Krakowa (33:16.729), a trzecie miejsce na podium zajął Łukasz Jaumień (34:02.119), reprezentujący GUKLA Bratkowice. Najlepszy biegacz gminy Lipinki zajął miejsce tuż za czołową trójką, a był to Tomasz Pociecha z Krygu z czasem 35:48.246.

Wśród kobiet, które tradycyjnie już miały do pokonania dystans 5km, ponownie w swej karierze zwyciężyła Anna Wojna (ULKS Lipinki) z czasem 19:08.525. Kilkanaście sekund za nią linię mety przekroczyła kolejna zawodniczka ULKS Lipinki Paulina Kicilińska (19:26.193). Brązowy medal wywalczyła Marta Prajzner (Krościenko Wyżne k. Krosna), która osiągnęła czas 19:33.794.

Wśród juniorów w biegu na 5km najszybszy okazał się Mateusz Foryś z Krakowa (17:55.820). Drugi na mecie zameldował się Kacper Szarłowicz (18:13.980), a trzeci Mateusz Łukaszyk (22:59.728) – obaj reprezentowali barwy ULKS Lipinki. Natomiast najlepszą z juniorek okazała się Justyna Rusyn (25:36.336), drugie miejsce zajęła Milena Polaszek (29:07.875), a trzecia była Natalia Markowicz (29:29.227). Wszystkie dziewczęta to zawodniczki ULKS Lipinki.