redakcja@terazgorlice.pl

Światowe Dni Młodzieży w Gorlicach

Już niebawem Gorlice będą gościć pielgrzymów, uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016! Przewidujemy atrakcje zarówno dla odwiedzających nasze miasto jak i gorliczan – to świetna okazja do wspólnego spotkania, integracji z zagranicznymi gośćmi oraz pokazania naszego miasta z jak najlepszej strony.

sdm_gorliceJuż 21 lipca o godzinie 18.00 w parku Miejskim w Gorlicach odbędzie się piknik z ogniskiem i grillem, a dzień później na płycie gorlickiego rynku, o godzinie 19.00 będzie miał miejsce koncert zespołu New Day. Wszystkich gorliczan zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w obu imprezach – będzie to wspaniała możliwość poznania gości z zagranicy oraz pokazania im naszej słynnej gościnności.

Podczas pikniku będzie można zjeść potrawy z grilla, samemu upiec kiełbaskę na ognisku oraz bawić się przy muzyce na żywo. W piątek zaś w trakcie spotkania modlitewnego odbędzie się koncert zespołu New Day. Muzyka grupy inspirowana jest rytmami i kulturą afrykańską, a udział w koncercie zespołu to zawsze niezwykłe przeżycie dla osób, które szukają swej drogi w życiu.

W Gorlicach będą mieszkać uczestnicy ŚDM z Niemiec i Ukrainy, a na organizowane spotkania zaproszeni są także pielgrzymi przebywający w okolicznych gminach – z Włoch czy Francji. Pokażmy im naszą gościnność i sprawmy, że pozytywnie zapamiętają Gorlice na długie lata.

Ks. Tomasz Rusyn

O autorze

Podobne wpisy

Skomentuj

Pin It on Pinterest